Depilacja laserowa

Depilacja w domu to koszmar każdej kobiety, zwłaszcza w ciepłe miesiące roku. Depilowanie samodzielne nie tylko zabiera ogromną ilość czasu, ale bardzo często jest po prostu nieskuteczne. Włoski na łydkach, udach, zgolone maszynką, pojawiają się po kilku dniach, doprowadzając panie do szaleństwa. Dlatego właśnie ostatnim hitem medycyny estetycznej jest depilacja laserowa. Dzięki tej technologii możesz po kilku, kilkunastu zabiegać pozbyć się włosków na dobre.

Depilacja laserowa – na czym polega?

Depilacja laserowa przede wszystkim powinna odbywać się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Pracownicy salon urody powinni przed zabiegiem wypowiedzieć się na temat przeciwwskazań oraz czynności podjętych jeszcze przed depilacją laserową. To znaczy, że klientka w momencie zapisania się w gabinecie, musi otrzymać rzetelne informacje. Między innymi o tym, że pół roku przed depilacją nie powinna przyjmować retinoidów. A także zasugerować zaprzestanie opalania się samoopalaczami w podobnym okresie. Nie może się również depilować przed zabiegiem przez około miesiąc. Taka wiedza pozwoli zainteresowanej odpowiednio przygotować się do depilacji laserowej.

Przed zabiegiem

Bezpośrednio przed zabiegiem pacjentka wypełnia krótką ankietę oraz przystępuje do próby, która ma wykazać, czy na ciele nie wystąpią żadne niepokojące objawy. Następnie lekarz działa na wybranej części ciała, używając lasera wchłaniającego melaninę. Doprowadza tym samym do zniszczenia meszku włosowego. Zabieg ten należy powtórzyć kilka, a nawet kilkanaście razy, w zależności od potrzeby.

Wady i zalety depilacji laserowej

Niewątpliwą zaletą depilacji laserowej jest pozbycie się uciążliwego owłosienia. To zabieg bezpieczny, niepodrażniający wrażliwych części ciała, dlatego można wykonywać go wszędzie, także w newralgicznych miejscach. Salon urody, w którym realizowany jest zabieg, oferuje pomoc w higienie wykonaniu depilacji. Bardzo często zaleca się pacjentką odpowiednią pielęgnację, a także wskazuje, czego należy unikać szczególnie po laserowym usuwaniu włosków.

Wadą depilacji laserowej jest niewielki ból, który można odczuwać w zależności od wrażliwości każdej klientki. Najczęściej jednak szczypanie i pieczenie w ogóle się nie pojawia. Zabieg należy powtarzać kilka razy, ze względu na nieregularny czas wzrostu włosków. Po kilku sesjach laserowych depilacja sprawi, że już nigdy nie będzie trzeba martwić się nadmiernym owłosieniem. W wadach warto również wymienić wspomnianą pielęgnację – nie jest ona bardzo skomplikowana, ale może sprawić problem na samym początku klientce.