Chirurgiczna korekcja nosa

Nos jest centralnym punktem naszej twarzy i dlatego też rzuca się w oczy od razu. Krzywy, zbyt wielki, zadarty lub po urazie – może się okazać, że nasz nos nie pasuje do całości naszej twarzy. Zabiegowa korekcja nosa może poprawić wygląd nosa, a przez to ogólny wygląd twarzy.

Co warto wiedzieć o korekcie nosa?

Zabiegowa korekcja nosa jest jednym z często wykonywanych zabiegów w klinice Timeless. Wiąże się ona z koniecznością jednodniowego pobytu w szpitalu i może być wykonywana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Korekcja nosa ma znaczenie nie tylko estetyczne, lecz nieprawidłowy kształt nosa może się wiązać także z nieprawidłowym funkcjonowanie układu oddechowego.

Operacje plastyczne nosa

Wybierając klinikę, w której planujemy wykonać korektę nosa, warto dowiedzieć się, jakim doświadczeniem dysponuje klinika, a także, czy specjalizuje się w różnorodnych typach operacji plastycznych nosa, czy też jej zakres jest zawężony. Korekcje nosa mogą mieć na celu zmianę kształtu nosa, z którego pacjent jest niezadowolony, lecz także mogą być stosowane jako rekonstrukcje po urazach lub jako reoperacje po nieudanych zabiegach korekcji nosa.

Przed zabiegiem

Każdorazowo przed zabiegiem korekcji nosa pacjent korzysta z konsultacji z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg. Dzięki temu lekarz lepiej oceni oczekiwania pacjenta, a także dokładnie objaśni przebieg całego zabiegu. Przed zgłoszeniem się do kliniki należy także wykonać zalecone badania. Korekcja nosa wiąże się z jednodniowym pobytem w klinice, zaś czas gojenia się ran pozabiegowych zależny jest od rodzaju operacji i może wiązać się z koniecznością pozostania w domu na zwolnieniu lekarskim.

Korekcja kształtu nosa dla wielu osób może być sposobem na pozbycie się kompleksów, a przypadku nieprawidłowego kształtu nosa – sposobem na zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie problemów z oddychaniem. Każdorazowo jednak operacja taka powinna być poprzedzona konsultacją lekarską, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu.