Aparaty słuchowe naszpikowane najnowszą technologią

Cyfrowe aparaty słuchowe to nowoczesne urządzenia, które można dowolnie wyposażać w najnowszą technologię – niczym komputer. Specjalne programy i aplikacje do obsługi aparatów słuchowych ułatwiają codzienne funkcjonowanie oraz zapewniają największy komfort słyszenia.

Cyfrowo przetwarzany dźwięk, prawidłowa rehabilitacja słuchu, bezprzewodowe połączenie z telefonem komórkowym i stacjonarnym, automatyczne dostosowanie funkcji aparatu do sytuacji akustycznej, brak przykrych szumów, specjalne programy do słuchania muzyki i podróży samolotem, bezproblemowa synchronizacja dwuuszna – to standardy, które gwarantują nowoczesne aparaty słuchowe.

Funkcje przydatne na co dzień

Tym, co na co dzień znacząco podnosi komfort użytkowania, jest z pewnością algorytm ChannelFree™, wykorzystywany w aparatach słuchowych marki Bernafon. Jest to system zapewniający przetwarzanie dźwięku w sposób plastyczny, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie wzmocnienie każdego pojedynczego fonemu. Bernafon stosuje w swoich urządzeniach technologię Audio Efficiency™ 1.0 zapewniającą automatyczne dostosowanie funkcji aparatu do sytuacji akustycznej, dzięki czemu użytkownik nie musi sam zmieniać ustawień w urządzeniu. Komponent True Directionality™ gwarantuje zachowanie naturalnych zdolności słuchu do słyszenia przestrzennego i selektywnego oraz dużą rozdzielczość. Specjalistyczne systemy Inteligentny VC, Adaptacyjna Redukcja Sprzężeń Plus (ARS Plus), Adaptacyjna Redukcja Hałasu Plus, System Redukcji Hałasów Transjentowych (RHT) eliminują powstawanie sprzężeń zwrotnych, odbieranych przez użytkownika jako nieprzyjemne szumy i piski. Dzięki technologii Bluetooth® możliwe jest bezprzewodowe połączenie aparatów słuchowych z innymi urządzeniami – komputerem, odtwarzaczem MP3, telefonem komórkowym, a także stacjonarnym, za pośrednictwem adaptera telefonicznego, i telewizorem – poprzez adapter TV. Bluetooth® umożliwia także zmianę ustawień w aparacie słuchowym za pomocą aplikacji w smartfonie lub pilota zdalnego sterowania.

Programy dedykowane użytkownikom o specjalnych potrzebach

Nowoczesna technologia umożliwia także wyposażenie aparatu słuchowego w programy przydatne konkretnym grupom użytkowników. Osobom, dla których ważne jest słuchanie muzyki, dedykowane są programy „Muzyka na żywo” i „Kino”, zapewniające prawidłowy odbiór dźwięków muzycznych, które mają odmienne właściwości niż mowa ludzka. Z kolei osoby często podróżujące różnymi środkami transportu mogą zdecydować się na instalację programu „Komfort w samolocie”, dzięki któremu jest możliwe bezproblemowe korzystanie z aparatu słuchowego także podczas podróży samolotem. System Frequency Composition™ dedykowany jest osobom z głębokim niedosłuchem, występującym z częściową martwicą komórek ślimakowych. Dzięki temu algorytmowi możliwa jest efektywna rehabilitacja narządu słuchu u osób z głębokimi ubytkami, co jeszcze parę lat temu było trudne do osiągnięcia.

Nowoczesne aparaty słuchowe to dyskretne urządzenia, naszpikowane najnowszą technologią. Jeśli chcesz się dowiedzieć, co jeszcze może Ci zaoferować cyfrowy aparat słuchowy, odwiedź portal Świat Słuchu 24 (http://www.swiatsluchu24.pl/), tworzony przez profesjonalistów w dziedzinie rehabilitacji słuchu.