Tendencje i moda

W każdym zakresie ludzkich zachowań i przyzwyczajeń możemy mówić o pewnych tendencjach, o pewnej modzie, której zazwyczaj większość się poddaje. Nie inaczej jest w odniesieniu do kwestii związanej z urodą. Na przestrzeni wieków można mówić o bardzo różnych aspektach owej urody. Coś się podoba, coś się nie podoba, przy czym po pewnym czasie sytuacja może się odwrócić. Jak to wygląda współcześnie? Dzisiaj powoli wraca się do naturalności, wraca się do naturalnego wyglądu. Widać to nie tyle na naszych ulicach, co raczej bardziej w mediach.

Naturalność gwiazd

Gwiazdy zwracają coraz większą uwagę na naturalność, w mediach społecznościowych publikują swoje naturalne fotografie bez retuszu, bez makijażu i to zaczyna się coraz bardziej podobać. Tendencje i moda wskazują zatem na to, że dążymy obecnie do naturalności, do uwidaczniania naszej naturalnej urody, co oczywiście nie każdemu musi się podobać, ale jest pewnym faktem, któremu nie możemy zaprzeczyć. Mimo tego, że pojęcie urody jest w pewnym zakresie kwestią indywidualną, to jednak tak naprawdę mamy pewne ogólne spojrzenie, mamy pewne ogólne wyznaczniki, ogólne spostrzeżenia co się podoba, a co nie. To, że mówimy o naturalnym wyglądzie, nie oznacza wcale, że wszyscy owej tendencji muszą się poddawać.

Własne zdanie na temat mody

W tym względzie każdy ma prawo do własnego osądu, każdemu przecież może podobać się coś innego, każdy może mieć na ten temat nieco odmienne zdanie. Uroda oczywiście jest dobrem przemijającym, aczkolwiek można również powiedzieć, że niezależnie od wieku, może ona stanowić pewien atut, może nam się ktoś podobać lub też nie. W to zagadnienie tak naprawdę trudno jest ingerować, ponieważ wynika z pewnego indywidualnego spojrzenia, z pewnych indywidualnych kryteriów każdego z nas. Można ją poprawiać, można jak najbardziej na nią wpływać, ale de facto każdy ma swój indywidualny typ urody, którym może się pochwalić, który jest przypisany tylko i wyłącznie do niego i pewnych kwestii tutaj nie można zmienić, pewne aspekty po prostu pozostają niezmienione, powinny pozostać niezmienione.