Dłuższy czy krótszy, to bez znaczenia, bo zarost dodaje mężczyznom atrakcyjności. Z jednej strony wyglądają oni wówczas bardziej mądrze, a drugiej bardziej męsko. Może warto więc, Drodzy Panowie, zdecydować się na zapuszczanie zarostu?!
Włosy u mężczyzn
Włosy, podobnie jak paznokcie, stanowią wytwór skóry. Skóra jest powłoką izolacyjną zawierającą receptory wrażliwe na dotyk, z kolei włosy mają za zadanie przeprowadzać termoregulację. Włosy występują tylko i wyłącznie u ssaków, a ludzie posiadają ich najmniej ze wszystkich. Mimo wszystko to właśnie ludzie uczynili z włosów swoją ozdobę, a przy tym niemal czołowy element swojego image’u. U człowieka włosy rosną właściwe tyko na głowie, nie licząc mężczyzn, którzy porastają włosami między innymi na twarzy.
Fryzura – symbol witalności
Włosy na głowie, tworzące fryzurę, uchodzą u mężczyzn za symbol witalności. Wszystko przez to, że pod wpływem wydzielanych przez gruczoły męskich hormonów, większość mężczyzn wraz z wiekiem łysieje [za prawą predyspozycji genetycznych łysieje się szybciej, później lub wcale]. Efektem tego fryzura u mężczyzny, zwłaszcza wypielęgnowana i wystylizowana, stanowi wręcz synonim młodości i piękna. Warto więc dbać o swoje włosy na głowie i zachowywać je jak najdłużej to możliwe.
Broda – symbol męskości
Włosy na twarzy, tworzące brodę, uchodzą u mężczyzn za symbol męskości. Powoduje to fakt, iż włosy na twarzy to atrybut tylko i wyłącznie mężczyzn, którzy pod wpływem testosteronu porastają zarostem. W efekcie broda u mężczyzny, jeśli dodatkowo się ją pielęgnuje i stylizuje, dodaje mu jeszcze więcej męskiego pierwiastka. Warto więc zdecydować się zapuszczać swoje włosy na twarzy, przynajmniej w celu sprawdzenia jak się w nich czujemy, bo wyglądamy na pewno fantastycznie.
Broda – symbol mądrości
Zarost to jednak nie tylko symbol męskości, ale też symbol mądrości. Może przez to, iż wielcy filozofowie przeważnie zarost posiadali, a może po prostu fakt, że dodaje on rzeczywiście dojrzałości i dostojeństwa. Przykładowo brytyjski barman, Sam Martin, twórca marki kosmetyków Apothecary 87, odziedziczył jako młody chłopak bar. Postanowił on zapuścić zarost z tego względu, że nie traktowano go zbyt poważnie – udało się i w ten sposób z chłopca stał się mężczyzną.
Popularni brodacze
Wśród popularnych brodaczy można wymienić wiele gwiazd ze świata współczesnego. Za dowody służą między innymi: australijski aktor Hugh Jackman, amerykański aktor Jamie Dornan, kanadyjski aktor Ryan Gosling, czy amerykański aktor Jake Gyllenhaal. Ale na przestrzeni wieków pojawili się też inni popularni brodacze. Amerykański pisarz Ernest Hemingway, włoski święty Ojciec Pio, niemiecki filozof Friedrich Nietzsche, rosyjski polityk Władimir Lenin, czy brytyjski kapitan Percy Fawcett, to tylko nieliczne tego dowody. Za sprawą tego ostatniego, Percy’ego Fawcetta, narodziła się nawet marka produkująca kosmetyki dla mężczyzn. Otóż kapitan słynął z zawsze perfekcyjnie podkręconych wąsów. Pewnego razu wyruszył z załogą w rejs i zaginął, odnalazły się tylko jego mazidła i receptury na mikstury dla męskich włosów.
Sprawdź najlepsze kosmetyki do pielęgnacji brody!